Horní Počernice, městská část v Praze 20

Videa z bezpečnostních kamer
Videozáznamy dokazující trestnou činnost v Prachovské ulici před domem číslo 14. Trestná činnost v tomto místě není nic nového. Docházelo k ní od roku 1978. Ze strany úřadů byla odmítána a bylo poukazováno, že nejsou důkazy. Po roce 2018 se začaly množit krádeže zásilek přepravované kurýrními službami. Doručovatelé dříve, před existencí videokamer, podváděli, zásilky nedoručovali a zcizovali. Po instalaci kamer byli usvědčeni a do Prachovské 14 již kurýrní služby nejezdí. A dále jsou zde videozáznamy o trestné činnosti místních českých občanů. V některých případech se jedná o občany, kteří jsou zaměstnanci Ministerstva vnitra ČR anebo mladiství, bydlící na nedalekém panelovém sídlišti Ministerstva vnitra ČR.

Pro srovnání: přijeďte k nám do Spojeného království nebo si udělejte výlet do Německa či Rakouska a zkuste jít s volně puštěným pitbulem po ulici. Zkuste někomu kopat do plotu nebo mu zcizit branku či část jeho plotu. Uspořádejte divoké motocyklové nebo automobilové závody v ulicích německých, rakouských nebo anglických měst. Z toho co bude okamžitě následovat budete koulet bulvami a stříhat ušima. Ale v České republice je vše jinak. Policie ČR ani odbor vyšetřování Místního úřadu i přes zpřístupněná videa trestné činnosti žádného pachatele nezjistili. Naopak, na žádost Obvodního ředitelství Policie ČR, Praha III, ze dne 30.listopadu 2022, v kterém se Policie ČR odvolává na "ochranu osobních údajů" pachatelů trestné činnosti, byly videozáznamy znepřístupněny pro ČR. O zpřístupnění si musíte požádat písemně, dopisem zaslaným poštou na naši adresu.

Videozáznamy jsou ve formátu MP4 (H.264) nebo PS (postscript) v HDTV rozlišení. Časy ve videozáznamech jsou vždy v GMT (UTC).


noční jízda AVE, 20.září 2022 (formát PS)

Řidiči AVE milují Prachovskou ulici. Jezdí zde ve dne v noci, rychle s rozsvíceným majáčkem. Jezdí od křižovatky Jeřická - Chvalkovická, úzkou uličkou Dolskou, krouhnou zatáčku do Prachovské a sešlápnou plyn na doraz a řítí se do ulice Spojenců. V Jívanské ulici u Místního úřadu si to nedovolí, ale v Prachovské jim to projde.

kadící pitbul spustil alarm, 12.září 2022 (formát PS)

Pitbul pachatele útoků na branku plotu, kterým je místní český občan M.F., se opět přišel vykadit na plot. Spustil přitom alarm. Česká občanka, paní D.,F., venčící pitbula vše z dálky pozorovala a tvářila se, že se jí to netýká. Po svém pitbulovi neuklidila.

3.útok na branku plotu, 9.září 2022 (formát PS)

Pachatel se opět vrátil na místo činu a opět se pokusil vysadit a zcizit branku plotu. Byl přitom vyrušen, utekl a vzápětí svůj útok opakoval. Totožnost a bydliště pachatele je známa, jedná se o místního českého občana M.F., který bydlí nedaleko a tak byl oznámen Policii ČR. Podle informací občanů z ulice kde pachatel bydlí, je prý zaměstnancem Policie ČR a místní občané se jej bojí pro jeho násilnickou povahu.

opět další návštěva pitbula, 9.září 2022 (formát PS)

Tento den zde byl volně pobíhající pitbul celkem 2x. Ráno a pak v poledne. Všimněte si chování majitelky pitbula, české občanky D.F.

další návštěva pitbula, 5.září 2022 (formát PS)

Volně pobíhající pitbul s majitelkou, českou občankou D.F., bydlící nedaleko, která si svého psa nevšímá.

pachatel se vrátil na místo činu, 28.srpen 2022 (formát PS)

Pachatel nočního útoku, místní český občan M.F., bydlící nedaleko Prachovské ulice, přišel ráno zkontrolovat výsledek jeho práce.

2.útok na branku plotu, 27.srpen 2022 (formát PS)

Když se pachateli nepovedlo branku po 1.útoku vysadit a odnést, tak odešel. Nedošel však ani na roh ulice k jeho pitbulovi. Vzápětí se vrátil a podnikl druhý útok na branku, opět s cílem branku vysadit a odnést si ji. Pachatel je místní nepřizpůsobivý český občan M.F., žijící nedaleko Prachovské ulice, v domě obehnaném více než 2m vysokou betonovou zdí.

1.útok na branku plotu, 27.srpen 2022 (formát PS)

Pachatel usadil svého pitbula na rohu ulice Dolská a Prachovská. Pitbul tam zůstal sám, neuvázaný, bez náhubku, bez dozoru. Pachatel s vodítkem v ruce se vrátil a zkoušel vysadit branku plotu. Možná si ji chtěl odnést jako trofej jeho noční vycházky.

obhlídka místa činu, 27.srpen 2022 (formát PS)

Pachatel se připravuje na útok na branku plotu. Přišel si obhlédnout situaci.

pitbul na vycházce, 27.srpen 2022 (formát PS)

pes pitbul, bojové plemeno na vycházce, není na vodítku, nemá náhubek...
Takto zde chodí několikrát denně, kálí kde se mu zachce. Majitel psí produkty nikdy neuklidí.

vozidlo AVE, 27.srpen 2022 (formát PS)

takto divoce, rychle zde jezdí obrovské vozidlo AVE každý den.

AVE závodník, 25.červen 2022 (formát PS)

Stav Prachovské ulice, neudržované od roku 1979, je důsledkem jednak lhostejnosti a nečinnosti odborářů Místního úřadu a jednak agresivní jízdy nákladních vozidel AVE. Ta mají ulicí jezdit jen 1x týdně, avšak jezdí zde každý den, často i několikrát denně.

motocyklové závody, 11.červen 2022 (formát PS)

závody terénních motocyklů v Prachovské ulici. Stav ulice je ideální pro terénní motocykly, čtyřkolky a podobná vozidla. Zpomalovací pásy nejsou, policie v nedohlednu a odboráři přes dopravu Místního úřadu neteční a lhostejní.
útok člena Městské Policie na kameru, 28.únor 2022 (formát PS)

dne 28.února 2022 v 18:58 se člen Městské Policie v Praze 9 pokoušel reflektorem vyřadit z činnosti videokameru, sledující branku plotu a poškozenou plynovou budku, přes kterou od 18.5.2021 unikal plyn z uličního plynovodu. Člena Městské Policie vyslala na místo místní česká občanka J.V, bydlící nad strání za lesem nad Prachovskou ulicí. Jako důvod uvedla, že když v noci jede autem okolo, je prý oslněna reflektorem a nestačí zastavit. Člen Městské Policie, který se snažil oslňováním vyřadit z činnosti kameru, přitom chodil okolo poničené plynové budky z které unikal plyn. Té si ale nevšímal. O unikajícím plynu z uličního plynovodu věděl Místní úřad od podzimu 2021, aniž cokoliv pro nápravu udělal. Činnost člena Městské Policie je vedena jako teroristický čin s cílem zastrašit, anebo umožnit nerušené páchání trestné činnosti.
Skutečný důvod, proč česká občanka J.V. vyslala člena Městské Policie, aby vyřadil z provozu kameru byl jiný než "oslňování". O 3 hodiny později totiž do místa sledovaném kamerou dorazilo vozidlo, z kterého rychle vyskákalo 7 migrantů, mladých mužů a ti zmizeli ve stráni hustě zarostlé křovím a stromy směrem do Koutské ulice nad lesíkem, kde bydlí česká občanka J.V. Další příjezd migrantů byl pozorován také v dubnu a v květnu 2022. O tom byl informován dopisem starosta obce.
Totožnost příslušníka člena Městské Policie, který se snažil vyřadit kameru z provozu, je známa Policii ČR. Česká občanka J.V. je v této souvislosti podezřelá ze spoluúčasti na pašování migrantů do EU. Pravděpodobnost, že však Policie ČR něco vyšetří, je velmi malá, protože občanka J.V. je přítelkyní českého občana J.H., který je příbuzný místního vlivného politika M.H.

kočičí útok, 27.prosinec 2021 (formát MP4)

už od roku 2001 je má zahrada cílem řádění koček ze sousedství. Majitelé koček a úředníci místního úřadu má tvrzení systematicky odmítají. Toto video ukazuje nájezd kočky z Dolské ulice. Kočka byla zahnána zvukovým alarmem a světlometem.
Podobných útoků je každý týden několik. Jen v posledních dnech byly registrovány kočičí útoky 16.12.2021 (3x za noc), 18.12.2021 (2x za noc). Kočky samozřejmě útočí nejen z ulice, ale útočí ze všech stran, také přes sousední pacely. Co u mne kočky dělají? Kálejí kde se jim zachce a ničí zahradu. Má sousedka Margarita (ona všechno ví, zná, všemu rozumí, všude byla) mi onehdá říkala, že žijeme na vesnici a kálení koček k tomu patří. Prý si mám zvyknout. Toto ovšem platilo jen do doby, než jedna z mnoha peršanských koček, patřící nájemníkům Margarity se vykálela na její trávník. Nájemníci Margarity totiž chovali peršanské kočky na maso a kožichy.

noční návštěva, 19.prosinec 2021 (formát MP4)

nezvaná návštěva před půlnocí v noci z 19. na 20.prosince. Muž vysoké robustní postavy, stáří asi 50 let, s pleší a zbytkem vlasů na skráních a v zátylku. Přišel z horní části Dolské ulice, od křižovatky s Jeřickou. Stejným směrem také odešel. Snažil se vylomit plot a 2x něco dělal v plynové budce. Proč před půlnocí lezl do plynobudky? Co tam dělal? K čemu a proč si připravoval betonou dlaždici, kterou před odchodem hodil proti zahradní brance. Dlaždice má rozměry 50x50x5 cm a váží asi 25 kg. Z plynobudky unikal plyn a představoval tak obecné ohrožení. V zemích jako USA, Izrael nebo Severní Irsko by bezpečnostní složky pachatele okamžitě zastřelili. V sousedním Německu by se s takovýmto teroristou německá policie rychle vypořádala. V České republice však Policie ČR nedokázala tohoto pachatele ani přes zpřístupněný videozáznam vypátrat. V roce 2022 byl pachatel několikrát viděn před nedalekou hospodou "U Lípy".

noční gang 20.listopad 2021 (formát MP4)

čeští nepřizpůsobiví občané žijící v Horních Počernicích. Táhnou v noci ulicí a ničí vše co je napadne. Právě kvůli takovýmto lidem je nutno instalovat kamery a protiteroristická bezpečnostní zařízení, která jsme dříve viděli jen v TV zpravodajství z Jeruzaléma nebo irského Belfastu.

autobus, 1.listopad 2021 (formát MP4)

naší ulicí která je sotva sjízdná a pouze pro jeden směr, opravdu jezdí autobus. Jezdí zásadně od dětské úschovny k Dolské uličce, která je ještě užší. Řidič autobusu tuto cestu používá jako zkratku. Ušetří pár desítek metrů, než kdyby jel pohodlně po široké asfaltované hlavní ulici.

Pražská Plynárenská odebírá plynoměr, 18.červen 2021 (formát MP4, 11 min)

ačkoliv jsem měl všechny faktury Pražké Plynárenské včas a řádně uhraženy, 18.6.2021 bez jakéhokoliv předchozího avíza si Pražská Plynárenská odvezla plynoměr. Nenamáhali se dát vědět předem, abych mohl ověřit koncový stav plynoměru. Pracant Pražské Plynárenské přitom poškodil plechová dvířka plynobudky tak, že je nebylo možno zavřít. Dvířka následně někdo v noci zcizil.
Po dvou měsících vyšetřování mi Pražská Plynárenská sdělila, že plynoměr mi byl odebrán "nedorozuměním", tedy omylem. Znovu jej nainstalovat nelze, protože odebráním plynoměru skončila "Smlouva o připojení k distribuční síti". Následně se ukázalo, že v plynobudce, kde má být hlavní uzávěr plynu, nejspíše žádný uzávěr plynu není. Prakticky plynobudku není možno od plynového potrubí v ulici odpojit. Nevylučuji, že v plynobudce uniká plyn.

kurýrní služba PPL, 30.prosinec 2020 (formát PS)

kurýr PPL měl doručit zásilku z Ostravy a vybrat dobírku asi 2500 Kč. Kurýr zastavil před domem, vozidlo neopustil, neprozvonil zvonek a po 55 sekundách odjel. Odesílatel zásilky z Ostravy mi pak napsal, že "se mne nepodařilo zastihnout a tak zásilka nemohla být doručena". Kurýr PPL nakonec zásilku doručil někomu jinému, který si ji vzal, ačkoliv mu zásilka nepatřila.

kurýrní služba UPS, 9.prosinec 2020 (formát PS)

UPS doručovala zásilku z USA. Kurýr měl po příjezdu na adresu prozvonit mobilním telefonem zvonek spojený s videokamerou, aby bylo zřejmé že již přijel. Tento požadavek kurýra naprosto rozhodil ... Ačkoliv bylo celní správě ČR uhraženo DPH, kurýrní služba UPS zásilku nikdy nedodala. Prostě ji ukradli. Vyšetřováním v lednu 2021 Celní správa ČR potvrdila, že DPH obdrželi, zásilku uvolnili do vnitřního oběhu v EU a pokud je jim známo, zásilka neopustila území EU. Tedy zásilka do USA vrácena nebyla. UPS přestala komunikovat.

kurýrní služba UPS, 8.prosinec 2020 (formát PS)

kurýr UPS doručoval zásilku a byl naprosto zmatený. Nedokázal prozvonit zvonek spojený s kamerou. Nakonec zásilku doručil hozením přes plot. Zásilku jsem našel až po mnoha hodinách, rozmáčenou deštěm.

kurýrní služba GLS, 26.květen 2020 (formát PS)

kurýr GLS opět přijel "doručovat"... ačkoliv z videa je dobře patrné, že si přijel spíše zakouřit a vymočit se za autem. Tato činnost mu zabrala necelé 3 minuty a pak odejel, bez toho, aby doručil zásilku. Na webu GLS se později objevilo, že "zásilka nemohla být pro moji nepřítomnost doručena".

kurýrní služba GLS, 21.květen 2020 (formát PS)

kurýr GLS zastavil před sousedním domem, necelou 1 minutu se hrabal v autě a pak odjel. Na webu GLS se později objevilo, že "doručovací adresa neexistuje".

Česká Pošta, balík "do ruky", 5.květen 2020 (formát PS)

doručovatel státního podniku České Pošta se naprosto překonal ve způsobu, jakým doručil zásilku s cenou Kč 1600, vyžadující podpis příjemce ...