Horní Počernice, městská část v Praze 20

Ploty a ohrady v České republice
Ploty a ohrady jsou dobré pro dobytek, pro krávy a voly, kozy, ovce a slepice. Lidé by neměli žít za ploty. Dobří sousedé nepotřebují mít mezi sebou ploty, ani ohrady, ani se schovávat za betonové zdi.
Následující obrázky ukazují různá oplocení, ohrady, spíše ale betonové zdi v Horních Počernicích a České republice. Zamyslete se, proč je v tomto ohledu tak propastný rozdíl mezi ČR a zbytkem světa. Proč jsou v České republice místo hezkých plotů jen ošklivé ohrady a betonové zdi. Význam betonových zdí v islámských zemí je v tom, aby muži neokukovali ženy. V zemích českých je význam betonových zdí okolo pozemků jiný, a sice, aby lidé neviděli, co si majitel za zdí nakradl.


článek Jiřího Peňáse "Masakr betonovým plotem"
vyšlo v Echo Prime - 5.července 2017


tento článek je nadčasový, od jeho vydání již uplynula řada let a přesto stále platí. Možná více než v době kdy vyšel.

stínící plenta s překližkovou deskou místo plotu, pořízená mým sousedem Kocourkem. Tedy, ne že by Kocourkovi neměli pár korun na slušný plot, to mají, mají také bazén, auto .. ale dělají schválnosti. Rozhodli se škodit, škodit a škodit... A co na to Místní úřad? Tak jako obvykle: "nemůžeme nic dělat".

můj plot k sousedce, která chová kočičí teroristickou jednotku. Její kočičí teroristická jednotka chodí devastovat, ničit a kálet na moji zahradu. Plot jsem vymyslel specielně proti jejím kočkám. Ačkoliv je plot jen 108 cm vysoký, kočky přes něj neprojdou. Z mé strany je plot umístěný na 1m vysoké betonové zídce. Sousedka si na její straně na moji zídku navalila hlínu a tak má pozemek o 1m výše..

Plot sousedů Kocourkovských k mým sousedům Havránkovým. U drátěného oplocení natažená plenta a jištěná přerostlými tůjemi a jalovci. Kocourkovští tak prý chrání svoji osobnost. K plotu chodí kálet kočky. V letních nocích tam byli viděni narkomani.

ohrada mezi sousedy z betonových panelů. Nachází se v Horních Počernicích nedaleko Místního úřadu. Ohrada má výšku přes 2 metry a hluboko zabetonované sloupky. Není to plot, ani oplocení. Je to betonová stavba. Co si tak ti sousedé navzájem udělali, že mezi sebou musí mít přes 2 metry vysokou betonovou ohradu?

sousedé si mezi sebou postavili prkenou ohradu, kterou nazývají "oplocením". Pak ale zjistili, že spolu nemůžou pokecat a popít. Museli si vždy přistavit k ohradě žebřík a štafle, na kterých se jim špatně stálo. Tak si v ohradě udělali padací dvířka, kde se opřou, kecají a chlastají. Jaký to má smysl? Zkuste hádat, kde toto může být. Není to těžké uhodnout.

oblíbená verze ohrady českých rychlozbohatlíků. Přes tuto ohradu na ně není vidět. Ještě by se někdo mohl ptát, jak přišli k majetku.

prkenná ohrada místo plotu. Připomíná mi ohradu okolo zvěřince v cirkusu Humberto. Jenže majitel této ohrady si takto obehnal vlastní zahradu. Co se asi tak musí dít za ohradou?

plastová ohrada místo plotu... opravdu je z plastu v barvě kakací. Životnost netuším. Vzhledem k tomu, že se dováží z Číny, snad životnost nebude moc dlouhá.

masivní ocelová pozinkovaná brána a branka. Majitel zřejmě očekává příjezd Rudé armády. Všimněte si těch rozmlácených domů v okolí. Na jejich opravu již nezbyly peníze.

panelová betonová ohrada místo plotu. Kde jinde to může být než v Čechách. Panely jsou výrobky českých paneláren. Ovšem inspirace přišla z východu, z Ruska.

další panelová betonová ohrada místo plotu. Mnoho lidí v Česku se ani po 30 letech nedokázalo duševně vyrovnat s pádem plotů na hranicích s Německem. Stýská se jim, že žili jak dobytek za ohradou. Chybí jim ta ohrada a tak si ji budují okolo vlastní zahrady.

betonová ohrada českého rychlozbohatlíka. Stavbu betonové ohrady místo plotu zdůvodňuje potřebou "soukromíčka". Avšak v době internetu, bankovních karet, mobilů, dronů, už žádné "soukromíčko" dávno neexistuje. Lidé, kteří si budují takovéto zdi a ohrady, jsou mentálně opožděni o desítky let.

ohrada českého rychlozbohatlíka postavená z betonových bloků, doplněná nevkusnou ocelovou bránou.

ohrada z betonových panelů v kakací barvě, postavená místo plotu. Majitel, český rychlozbohatlík se naivně domnívá, že na něj nebude vidět. Mýlí se, dron vyfotografuje podrobně vše, co se za ohradou nachází.

prkenná ohrada místo plotu. Nachází se na Moravě a její tvar má prý evokovat historii.

další česká "moderna". Místo plotu v drátovém koši nasypané kamení, doplněné plastovou ohradou. Životnost téhle ohrady nebude moc dlouhá. Udržovat se totiž nijak nedá.

stavba masivní betonové ohrady v Čechách. Budoucí majitel kontroluje kvalitu práce. Zřejmě očekává brzký příchod nepřátelských armád.

plastová ohrada "Made in China" v kakací barvě postavená místo plotu mezi sousedy. Kde jinde než v Čechách....

dřevěná ohrada místo plotu, aby na majitele nebylo vidět

jiná ukázka dřevěné ohrady místo plotu.